Географічна довідка

 Моє серце в горах, воно там навіки,

Моє серце в горах, де олені дикі,

Де оленів гнав я й косулю шукав,

Моє серце в горах, де б я не блукав.

Куди б не подався і де б не бродив,

Тебе, Верховино, я навік полюбив

                                                               Роберт Бернс(1759-1796) МОЄ СЕРЦЕ В ГОРАХ

Такі ліричні слова можуть зворушити тих людей, які народилися серед гір і прекрасних зелених долин з дзвінкими гірськими потоками лікувальної води. Для відомого шотландського поета гори його рідної Шотландії були надзвичайно дорогими його серцю. Для канадця це можуть бути Скелясті гори чи Кордільєри. Для тих людей, котрі живуть на Буковині, Карпатські гори є притулком печалі й радості, горя й веселих забав. Буковина є частиною Карпат. В північній частині Буковини знаходиться Чернівецька область. Хоча вона є найменшою в Україні, вона стала рідною для українців і поляків, євреїв і німців, румунів і чехів, і людей багатьох інших національностей. Вони збагачують своєю невтомною працею цю чудову землю, де ростуть міцний бук, вічнозелені сосни й ялини й показний дуб.

“Маленька Швейцарія” – так називають Буковину за її чудову природу. Її гірські річки є найчистішими, а повітря найсвіжішим в Європі. На заході область межує з Івано-Франківською областю, на півночі знаходяться Тернопільська й Хмельницька області а на сході Вінницька. На південному сході кордон проходить з Молдовою, а на півдні з Румунією. Площа Чернівецької області складає 8100 кв.км., а населення 950 000 жителів. Область поділена на 11 адміністративних районів з 10 містами, 9 селищами міського типу та 398 сільськими поселеннями. Дністер, Прут, Черемош та Серет є найбільшими річками області.

Клімат помірно-континентальний. Багата флора. На Буковині є багато різних порід дерев: бук, дуб, граб, липа, сосна, смерека, вільха. Більше всього Буковина славиться буковими лісами, звідки й пішла її назва. До фауни входять зайці, лисиці, олені, дикі свині, бізони, ящірки і велика кількість різних птахів. Незважаючи на малу за площею територію, область е однією з найрозвиненіших в Україні. Кожного ранку потоки людей спішить до її заводів, великих промислових підприємств і на її родючі поля.

Буковинська земля, її родючі поля дають багаті врожаї пшениці, кукурудзи, цукрового буряки. В її садах ви можете покуштувати яблука, сливи, груші, черешні й виноград.

Чарівна природа цієї землі дала своїм людям різні таланти. Вони відомі в усьому світі своїми іскристими танцями, піснями, різьбою на дереві й вишивкою.

Немає потреби представляти таких композиторів та співаків, як Степан Сабодаш, Василь Михайлюк, Володимир Івасюк, Дмитро Гнатюк, Софія Ротару, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук, Іво Бобул. Багато письменників прославляють цю землю у своїх віршах і романах. Серед них Михайло Івасюк, Параска Амбрбсій, Віталій Демченко, Віталій Колодій, Тамара Севернюк, Василь Фольварочний, Галина Тарасюк, Ганна Дущак та багато інших.

Відвідувачі Чернівецької області захоплюються архітектурою обласного центру -міста Чернівців. Місто Хотин з його фортецею, карпатське місто Вижниця, що над Черемошем, гірський перевал Німчич, загадкові печери Довбуша цікавлять кожного гостя Буковини. На шляху до Карпатських гір з Чернівців ви можете відвідати відомий музей вишивки імені Гараса в місті Вашківцях, мальовниче село Іспас, що на правому березі річки Черемош, музей Прикладного мистецтва у Вижниці.

Якщо ви матимете нагоду відвідати цей милий куточок України, вас зустрінуть з хлібом і сіллю, музикою і танцями, і ви будете почувати себе як вдома.