Музеї закладу

Іспаський музей історії школи

Даний музей висвітлює історію розвитку освіти в Іспасі, починаючи з 1861 року. Учні й гості школи мають чудову можливість ознайомитись з різними періодами шкільного життя, з дальшою долею колишніх випускників і професіями, які вони обрали. Унікальні фотографії минулого, спогади колишніх учнів і вчителів виставлені в цьому музеї. Сьози навертаються на очі колишнім випускникам школи, коли вони зїжджаються на вечори зустрічі й згадують дні проведені ними в їх alma mater. Переглядаючи музейні експозиції, вони уявно повертаються до свого шкільного безтурботного й веселого  життя.

Найкращі зразки сільських умільців з малюнку, вишивки, плетіння, різьби по дереву, лозоплетіння виставлені в музеї народного мистецтва. Прості люди без спеціальної освіти творять чудеса в народному мистецтві. Тут можна побачити чудові малюнки, створені газозварником, загадкову вишивку вчителя, портрети з дроту, виготовлені столяром, сторічний весільний одяг, виплетені з лози кошики, стільчики стійки для квітів і, звичайно, писанки.

Мистецтво писанки займає особливе місце серед інших видів мистецтва. Під час великодніх свят в кожному українському домі е писанка. Писанки символізують воскресіння й надію на вічне життя. Народні перекази говорять, що доброта буде мати верх над злом до тих пір, поки писатимуться писанки в усьому світі.

Кожного року в четверту неділю травня іспасчани святкують день села. В просторому актовому залі школи розгортається виставка народного мистецтва. Чудово вишиті рушники, подушки, килими витончена різьба на дереві, вироби з лози залишають незабутнє враження у гостей. Місцеві майстри діляться досвідом та надбаннями в народному мистецтві. На завершення свята талановиті музиканти, танцюристи та співаки  веселять душу й серце глядачів.

В шкільній майстерні крою та шиття  можна побачити учнівські роботи з вишивки, плетіння. Тут учні мають можливість освоювати народне мистецтво, розвивати свій талант під керівництвом вчителя. Вони проявляють гострий інтерес до старих обрядів та традицій. В кінці кожного навчального року учні організовують спеціальну виставку своїх робіт. Вони також демонструють зразки одягу, який вони шиють спеціально до цього свята. Кращі зразки поміщаються в музеї дитячої творчості.