В Іспаському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Миколи Марфієвича створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, а саме:

• заклад повністю забезпечений необхідними навчальними площами;
  • наявний пандус для осіб з особливими освітніми потребами;
  • виділено спеціальні  класні кімнати для даних учнів.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло

на робочі місця падає ліворуч.  При оздобленні навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; стелі, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. У закладі дотримується повітряно-тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кугове, однобічне).

Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим та морфофункціональним особливостям дітей, враховується специфіка навчально – виховного процесу.

Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.

В закладі відкриті класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами. Створені умови для навчання дітей відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей. Учням надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові  послуги (у навчальному закладі працюють соціальний педагог, практичний психолог та логопед).