Поезії неповторна мить

Таку назву мав урок-презентація творчості Фрацовіра Івана Михайловича, який був підготовлений і проведений бібліотекарем школи Світланою Омелянівною з учнями 10А класу 21 лютого, в Міжнародний день рідної мови. А допомогала учням у підготовці до виразного читання поезій класний керівник, учителька української мови і літератури Параска Іванівна Гладун.. У вступному своєму слові Параска Іванівна пригадала учням такі актуальні слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку у них відбирає мову.» І тому дуже відрядно, що у нас є такі земляки, як Іван Михайлович, який плекає у своїй душі такі слова, якими передає красу нашої України, села, карпатських гір. Бібліотекар у вигляді презентації гортала сторінки альбому життєвого і творчого шляху автора.

Я тихо намалюю собі день,

Де буде тільки радість скрізь довкола

Автор цих рядків людина, яка береже і леліє у серці рідну мову, бо Світ починається зі Слова і Україна починається зі Слова.

Україно моя золотава

Ти навіки єдина моя

Від Карпат і до моря як пава,

Вся така, немов спів солов”я.

Пригадує Іван Михайлович і свої шкільні роки

Зустрілись однокласники у школі

Все ніби було вчора, та давно

Вже посивілі, ніби грали ролі ,

За партою вмостились, мов в кіно…

А далі виливались , грали і виспівували слова поезій про батьків, рідну хату і чорнобривці біля неї, синій льон у полі, вишиту неньчиними дбайливими руками сорочку, які так душевно читали учні. Поезії на тему любові, кохання ніжно доторкнулися до струн душі кожного присутнього. На завершенні уроку учні мали змогу спробувати і свої творчі здібності. Іван Михайлович побажав десятикласникам бути наполегливими на шляху до заповітної мрії, а також поділився своїми мріями та задумами на майбутнє. Параска Іванівна зачитала поезію яку написав Іван Михайлович приуроченій рідній мові. Підсумок уроку підвела у своєму виступі заступник директора з навчально-методичної роботи Олеся Дмитрівна Мачек.